• Çalışma Saatleri : 10.00 – 19.00
 • +90 553 786 39 71
 • info@turkiyedentistry.com
 • Dil:

 • SAĞLIK TURİZMİ

  SAĞLIK TURİZMİ

  Son yıllarda ülkemiz özellikle Almanya, Fransa ,Belçika, Hollanda, İngiltere ve bazı arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor.

  Yaşanan global kriz nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren Avrupa ülkelerinin bir çoğu kendi vatandaşlarının diş tedavilerini sigorta kapsamının dışında tutmaktadır. Özellikle ücretleri yüksek diş protezlerini ve dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, protez ve implant ücretini devlet ve özel sigortaları karşılamamaktadır. Yapılan bu implant ve protezlerin ücretini hasta kendisi ödemek zorundadır.

  Yurtdışındaki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde İstanbul’u seçmelerini sağlıyor.
  Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, İstanbul’a gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Ayrıca gelmişken tarihi ,coğrafi ve doğal güzelliği anlatılmakla bitmeyen ülkemizi görmek ve medeniyetler şehri İstanbul da yaşama fırsatı bulmaktalar.

  Yurtdışından tedavi amacıyla gelen misafirlerimiz en çok; İMPLANT- Çekilmiş dişin yerine konan, diş vidalama olarak bilinen veya diş kökü diyebileceğimiz implant tedavileri ve zirkonyum ve porselen kuron köprü tedavileri için gelmektedir. Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu yaşantımızda, diş beyazlatma ve gülüş tasarımı hastaların en çok tercih ettiği diğer bir uygulamadır. Porselen diş yapımındaki gelişmeler, gerçeğinden ayırt edilemeyecek, renk değiştirmeyen, sağlıklı ve estetik dişlere ağrısız ulaşmayı kolaylaştırıyor.

  Sağlık turizminde asıl olan tedavidir. Diğer konaklama ve tatil imkanları tedavi süreci boyunca hastalarımızı rahat ettirebilme, boş zamanlarını değerlendirebilme adına düzenlenmiş organizasyonlardır. Yurtdışında ki hastalarımızdan öncelikli olarak isteğimiz bulundukları ülkede ki bir diş kliniğinde TURKEY DENTISTRY diş filmini çektirip info@turkeydentistry.com adresine mail atmaları olacaktır. Bu filme göre diş tedavileri hem maliyet olarak hem de süre olarak doktorlarımız tarafından değerlendirilir.Ortaya çıkan tabloya göre ister bizim paketlerimizden birini seçerek isterse kendi ayarlayacağı bir programla tedavi sürecini başlatmış olur.